V soboto, 27. 1. 2024, se je v Osnovni šoli Ob Rinži v Kočevju odvijalo tretje regijsko tekmovanje v First Lego League. Na tekmovanju, ki ga vsako leto organizira zavod Super Glavce, je sodelovalo 15 ekip.

Ekipo Roosters Osnovne šole Šentjernej so predstavljali trije učenci 9. razreda, in sicer Amadej Rešetič, Teodor Kirar in Vid Beguš. Pridružili sta se jim pa tudi dve bivši učenki naše šole, in sicer Zoja Jurečič in Iva Beguš. Na tekmovanju jih je spremljal mentor Ognjen Saje.

Skupaj so predstavili svojo rešitev na letošnjo temo Masterpiece (mojstrovina). Po opravljenem intervjuju s sodniki ocenjevalci in po treh krogih tekme robotov so se uspešno uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 16. 3. 2024 v Puconcih. Za dosežen izvrsten rezultat in uvrstitev na državno prvenstvo jim iskreno čestitamo.

Ognjen Saje