Učence in zaposlene na PŠ Orehovica so v prvih pomladnih dneh prijetno presenetili čebelarji iz čebelarskega društva Šentjernej. Že drugo leto zapored so nam podarili medovita drevesa. Ker na podružnični šoli radi skrbimo za naravo in smo radi del nje, smo se njihovega darila zelo razveselili.

Zadnji četrtek v mesecu marcu je ekipa šestih čebelarjev prinesla sadike dreves in nam jih pomagala posaditi. Čebelarji so opravili težje delo, saj so skopali jame. Učenci 4. in 5. razreda pa so drevesa posadili. Tako smo s skupnimi močmi posadili 12 sadik različnih dreves: vrbe, breze, jelke, breka, divje češnje in javorja.

Na koncu smo bili vsi zadovoljni, saj smo preživeli prijetno urico na zraku, spoznali nekaj novih vrst dreves, uživali v prijetni družbi ter vremenu, hkrati pa smo opravili tudi koristno delo in obogatili okolico podružnične šole za dobrobit čebelic kot tudi sedanjih, predvsem pa bodočih učencev in zaposlenih.

Najlepša hvala Čebelarskemu društvu Šentjernej in prostovoljcem, ki so nam pomagali.

NAJ MEDI.

                                                                                                           Nataša Bregar