V torek, 6. 6. 2023, smo imeli učenci 6. razreda tehniški dan oziroma zaključno ekskurzijo.

Ob 7.15 smo se zbrali na avtobusni postaji, od koder smo šli v Pivko v Park vojaške zgodovine. Ko smo prišli, smo imeli odmor za malico. Po odmoru smo se razdelili v 2 skupini in si ogledali muzej. V muzeju smo videli tanke, orožje, letala, plinske maske, vojaška letala in podmornico. Izvedeli smo, kako je potekala vojna za samostojno državo Slovenijo. Po končanem ogledu smo se z avtobusom odpravili do Škocjanskih jam, kjer smo imeli kosilo. Po kosilu smo šli v jame. Notri smo videli reko Reko in opazovali stalagmite in stalaktite. Povedali so nam, da je notri 26 vrst netopirjev in da se največji stalagmit imenuje Orjak. Nato smo z avtobusom odšli v Koper, kjer smo se lahko kopali ali odšli na sladoled. Po končanem kopanju smo se odpravili domov. Prispeli smo ob 20.00. Zaključna ekskurzija se nam je zdela zanimiva, naučili smo se veliko novega, všeč nam je bilo tudi, da smo se lahko veliko družili in zabavali.

Lara Pavlič in Julija Masnik, 6. b