Na OŠ Šentjernej smo v torek, 21. 6. 2022, organizirali šolski festival FLL.

V mednarodnem interdisciplinarnem programu First Lego League – FLL na naši šoli sodeluje približno 50 učencev, od najmlajših do najstarejših. Veseli smo te možnosti, saj verjamemo, da program razvija in izpopolnjuje učence z mnogimi izkušnjami, ki jim bodo dragoceno izhodišče za poznejše življenjske izzive.

Skozi celotno šolsko leto smo se vse ekipe skupaj z mentorji učile, raziskovale, sodelovale, tkale prijateljske vezi in se pri urah tudi zabavale. Vse to, kar smo delali, smo predstavili na šolskem festivalu, na katerega smo povabili tudi starše in sponzorje. Festival je vodila naša odlična in zmagovalna ekipa na inovativnem področju, to je ekipa Roosters z mentorico Slavico Jordan.

Vsi smo z zanimanjem poslušali njihovo predstavitev, nato pa so se predstavile tudi vse ostale skupine naše šole. Na koncu so učenci in njihovi mentorji prejeli FLL medalje in priznanja.

Že sedaj se veselimo novih FLL izzivov v prihodnjem šolskem letu.

Zapisala: Suzana Pekolj, mentorica FLL

Fotografije: Ognjen Saje in Enja Hočevar