OŠ Šentjernej že 11 let sodeluje v vzgojno-izobraževalnem in raziskovalnem programu FLL.

Naše ekipe delujejo pod mentorstvom Slavice Jordan, ki je bila s svojimi šolskimi ekipami celotno obdobje zelo uspešna na Odprtih državnih prvenstvih FLL. Pod njenim mentorstvom so naše ekipe osvajale nagrade v kategorijah, kot so Osnovne vrednote, Inovacijski projekt, Zasnova robota in Tekma robota.

V šolskem letu 2022/23 je pri vodenju ekip in pripravah na tekmovanje sodeloval tudi Ognjen Saje. Ekipa Roosters je bila letos tako uspešna, da je za inovativen projekt osvojila zlato priznanje.

Šolski festival FLL je na šoli potekal 9. junija 2023. Na njem so se predstavile vse naše ekipe – od najmlajših do najstarejših učencev. Roostersi so na zanimiv način predstavili svoje celoletno delo mlajšim FLL ekipam, mentorjem, staršem, predstavnikom lokalnih podjetij in županu občine Šentjernej. Sledila je predstavitev celoletnega dela ostalih šolskih FLL ekip, ki so na koncu za svoje celoletno delo in trud prejeli medalje.

Veselimo se nadaljnjega dela, sodelovanja in tudi prihodnjih uspehov.

Hvala vsem ekipam in mentorjem.

 

Zapisala: Suzana Pekolj