Spominska publikacija ob 150-letnici OŠ Šentjernej – Obrazi naše šole in kraja

SPLETNA NAROČILNICA

“Šentjernejsko polje je dom majhnemu kraju, z veliko dušo. To je naš Šentjernej, ki se danes širi na vse strani, prekipeva od gospodarske, kulturne in športne energije, hkrati pa je poln spominov, ki ljudi vežejo skupaj in jih bogatijo. Sredi kraja stoji naša slavljenka, to je šola s 150-letno tradicijo. Vedno polna življenja, mladostnega vrveža kljubuje zobu časa. Otroški smeh, solze, veselje, energija jo delajo veliko in čarobno,” tako se glasi uvodni zapis v publikacijo, ki obeležuje obletnico šole.

Ko smo na šoli razmišljali, kaj podariti našim učencem in tudi kraju, smo se odločili, da pustimo pečat v času. Pripravili smo posebno izdajo Naše poti z naslovom Obrazi naše šole in kraja, s katero se bomo skupaj odpravili po poti spominov. Tako vas vabimo, da se sprehodite skozi oživljene fotografije kraja in šole.

Razigranim učencem v šolskih klopeh, ki si še izbirajo svojo nadaljnjo pot, pri tem pa so polni načrtov, iščejo svoje vzornike …, smo želeli pokazati, da jim  jih ni treba iskati daleč, ampak da jih imajo tudi v domačem kraju.

V publikaciji smo tako k besedi povabili 50 pogumnih ljudi različnih starosti, ki so se šolali pri nas in sedaj pišejo svoje navdihujoče zgodbe na različnih področjih (politika, gospodarstvo, literatura, glasba, umetnost, šport …). Vsak nosi svoj spomin na šolo, vsakega izmed njih se je dotaknila na različen način, a vsi se strinjajo, da jim je dala dobre temelje za graditev lastne zgodbe. Njihovi zapisi kažejo, kako pomembno je slediti svojim sanjam, pri delu uživati, hkrati pa se kdaj tudi ne ozirati na druge. Uspešen si takrat, ko si pogumen in dosežeš svoje cilje. Naša želja je, da se teh 50 zgodb še dopolni, saj vemo, da vsaka nit krepi našo mrežo izmenjave znanja in izkušenj. Skozi zgodbe bomo tako rasli in se obogatili.

Upamo, da se bo kakšen zapis res dotaknil tudi naših sedanjih učencev, da bodo videli, kaj vse zmoremo Šentjernejčani, prebivalci majhnega kraja, ki pa vse bolj kaže svojo širino.

Na šoli smo ponosni, da so naši učenci inovativni, da se udeležujejo različnih natečajev, projektov in tekmovanj iz znanj in športa, na katerih dosegajo odlične rezultate. To je najboljše zagotovilo, da naša šola ostaja vitalna in srečna. V publikaciji predstavimo tudi našo FLL zgodbo, športno in kulturno.

Vabljeni, da torej v roke vzamete publikacijo in se potopite v šentjernejske zgodbe ter stopite na našo pogumno pot.

Cena publikacije je 25 evrov, naročite pa jo lahko v tajništvu šole (07 33 74 910 ali os.sentjernej@guest.arnes.si) ali preko spletne naročilnice, ki jo najdete na povezavi zgoraj, ter tako pomagate našemu šolskemu skladu.

Slavnostno obeležitev obletnice in izid publikacije so nam omogočili tudi naši zvesti prijatelji, ki jim izrekamo posebno zahvalo.

Občina Šentjernej, Trac, d. o. o., L-Tek Elektronika, d. o. o., Krka, d. d., Gallus, d. o. o., Iskra Pio, d. o. o., Podgorje, d. o. o., Eltas, d. o. o., EKW – Kremen, d. o. o., Matisa, d. o. o., Mizarstvo Cvelbar, d. o. o., in Bekos, d. o. o., Čistilni servis Danica Metelko, s. p., EDMS, d. o. o., Kartuzija Pleterje, d. o. o., Kobra team, d. o. o., Krovstvo, tesarstvo in kleparstvo Tršinar, s. p., Kušljan, servis in prodaja Kärcher, d. o. o, Gradbeništvo, fasaderstvo in sanacije Uroš Bratkovič, s. p., Tom Bartol, s. p.

Naj se še nadaljnjih 150 let pišejo hrabre in navdihujoče zgodbe na Osnovni šoli Šentjernej.