9. 10. 2023 smo se učenci 7. razreda odpravili na pohod. Začeli smo v Kostanjevici na Krki, kamor smo se pripeljali z avtobusom. Od tam smo se odpravili na Vodenice, nato pa smo se povzpeli na Ržišče, pot se je nadaljevala do naselij Veliki in Mali Ban, kasneje smo prišli do Sel in se na koncu vrnili v Šentjernej.

Med hojo smo nabirali kostanj, se pogovarjali in občudovali jesensko obarvano listje. Imeli smo dovolj časa za krajše postanke in malico. Ko smo prišli do cerkvice na Ržiščih, je bil pogled na šentjernejsko dolino prečudovit.

Po prihodu v šolo so nekateri odšli na kosilo, drugi pa domov. Pot, ki smo jo prehodili, je bila dolga približno 12 kilometrov.

Ta dan smo imeli lepo vreme, zapomnili si ga bomo, saj smo se zabavali in bili sproščeni. 

Manca Franko, Lucija Bratkovič, šolsko novinarstvo

Fotografije: Jožica Kocjan in Alja Lekše Godec