Prvi september je bil pomemben dan. Šolski prag je na OŠ Šentjernej prestopilo 80 prvošolcev. Družine smo sprejeli na šolskem igrišču, kjer je potekala prireditev. Prvošolce je pozdravila želva Zoja, gospod ravnatelj, policist ter seveda njihovi učitelji. Slavnostno so jim starši nadeli tudi rumene rutice. Bili so pripravljeni, da pod slavoloki zakorakajo v prvi razred. V spremstvu učiteljev so si ogledali šolo in matično učilnico. Pričakala so jih darilca ter slastna malica. Preko iger smo se spoznali in jih pospremili nazaj v objem k staršem. Bil je poseben dan, ne le za učence in njihove starše, temveč tudi za nas, učitelje.

Za izvedbo sprejema gre zahvala vodstvu šole, Luciji Kuntarič in učiteljem, ki so pri tem pomagali.

Učitelji prvega razreda