V dneh od 9. do 15. februarja 2022 smo dobili nove člane šolske skupnosti. Prvošolčki, ki so bili navdušeni nad sprejemom v skupnost vseh učencev in učenk Osnovne šole Šentjernej, so si ogledali kulturno prireditev, ki so jo pripravili učenci podružnične šole Orehovica. Zatem so vstali in za predstavnico šolske skupnosti ponovili zaobljubo. Obljubili so, da se bodo pridno učili, upoštevali šolska pravila, spoštovali učitelje in si med seboj pomagali. Vsi prvošolci so dobili tudi mapo z zaobljubo in seznamom sošolk ter sošolcev, v katero bodo lahko shranjevali svoja spričevala, pohvale in priznanja, ki jih bodo prejeli v naslednjih letih šolanja v osnovni šoli. Na koncu so preskočili vrv kot simbol skoka v pravo šolo odgovornosti, sodelovanja, spoštovanja, znanja in dobrega počutja.

Predstavnica šolske skupnosti, Brina Jurše, mentorici šolske skupnosti Andreja Hvalec Žitnik in Jasmina Grubar Butara, vodstvo šole ter vsi ostali člani vsem novim članom iskreno čestitamo ter jim želimo veliko dobro opravljenih izzivov in uspehov na njihovi poti do znanja.