Učenci 2. razreda so se, nekateri v četrtek, 22. 2. 2024, drugi v petek, 23. 2. 2024, odpeljali v Ljubljano. V okviru učnega sklopa Bilo je nekoč so spoznavali umetnost v Narodni galeriji in šolo nekoč v Slovenskem šolskem muzeju.

V galeriji so se udeležili delavnice Galova skrinja, kjer jih je škrat Gal popeljal skozi sobane, aktivno so lahko sodelovali in prijazna kustosinja jim je predstavila nekatera umetniška dela. V Slovenskem šolskem muzeju so se udeležili učne ure Nedeljska šola ter s tem podoživeli, kako je pouk potekal v času njihovih prababic in pradedkov, kakšne pripomočke so uporabljali učenci in kakšne so bile kazni za poredne otroke, malo pa so se tudi bali, da ne bi bili kaznovani. Sprehodili so se po stari Ljubljani in opazovali stare stavbe, Ljubljanski grad in ostale zanimivosti.

Učencem je bilo na tehniškem dnevu zelo zanimivo in poučno, vendar pa svojih učiteljic ne bi zamenjali s tistimi iz stare šole.

Zapisale učiteljice Alenka, Anita, Fanika, Manja in Renata