Učenci 2. razredov so se v četrtek, 23. 3., in v petek, 24. 3., odpeljali v Ljubljano, kjer so izvedli tehniški dan. V okviru učnega sklopa Bilo je nekoč so spoznavali umetnost v Narodni galeriji, v Šolskem muzeju pa so ugotovili, kako zelo se današnja šola razlikuje od tiste, ki so jo obiskovale njihove babice in dedki.

V Galeriji so se udeležili delavnice Galova skrinja, kjer jih je škrat Gal popeljal skozi sobane, prijazna kustosinja pa jim je predstavila nekatera umetniška dela. V Šolskem muzeju so se udeležili učne ure Šola naših babic in dedkov ter s tem podoživeli, kako je pouk potekal takrat, kakšne pripomočke so uporabljali učenci in kakšne so bile kazni za poredne otroke. Sprehodili so se tudi po stari Ljubljani in opazovali stare stavbe, ljubljanski grad in ostale zanimivosti. Učencem je bilo na tehniškem dnevu zelo zanimivo in poučno. Prav vsakega otroka je nekaj očaralo in z veseljem se bodo še vrnili v naše glavno mesto.

Fanika Strojin