V sredo, 6. oktobra, smo imeli učenci 7. razreda tehniški dan. Prišli so dijaki in dijakinje ter profesorji Srednje gradbene, lesarske in vzgojiteljske šole Šolskega centra Novo mesto. Predstavili so nam program šole in poklice, kar nam je bilo zelo všeč, saj še ne vemo, kaj bi radi počeli po koncu šolanja.

Preizkusili smo se v različnih delavnicah. Iz lesa smo izdelovali pručke, zaboje za orodje in ptičje krmilnice. Šlo nam je kar dobro, vendar pa moram priznati, da so nam dijaki in dijakinje z veseljem priskočili na pomoč. Najbolj smo bili navdušeni nad gradbeno delavnico, v kateri smo računalniško opremljali svojo sanjsko sobo. Pri računalniškem načrtovanju sanjske sobe smo uporabljali svojo domišljijo in pri tem zelo uživali.

Vzgojiteljsko šolo so nam dijaki predstavili s plesom, petjem in igro.

Bil je odličen tehniški dan in želim si, da nam bi bilo še več poklicev predstavljenih na tako zanimiv in zabaven način.

Žana Črtalič, 7. b