V ponedeljek, 3. 10. 2022, smo imeli učenci 7. razreda tehniški dan. Odpravili smo se na pohod po Uskoški poti na Gorjancih. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali do Črneče vasi, kjer nas je že čakala vodnica Jana.  Predstavila nam je pot, po kateri bomo hodili. Začeli smo v Črneči vasi, nadaljevali proti Črešnjevcu in Oštrcu do Mohorja ter se nato odpravili nazaj do Črneče vasi. Pot je bila krožna, saj smo začeli in končali pri stražnem stolpu v Črneči vasi. Imenuje se Uskoška pot, ker vodi po sledeh Uskokov in pripoveduje o meji, ki združuje in ločuje hkrati, ter sodelovanju s Hrvaško. Med potjo nam je vodnica pripovedovala zgodbe o čarobnih Gorjancih, o bronastih čeladah, Lahinjah z oslički in gozdnih razbojnikih. Veliko nam je povedala tudi o naravnih virih vode, kraških jamah, zeliščih in pridobivanju lesa na Gorjancih. Tehniški dan nam je bil zelo zanimiv, saj smo izvedeli veliko novega o Gorjancih in lokalni kulturni dediščini.

Med potjo smo lahko nabirali kostanj in gobe.

Zapisale: Ema, Ula, Žana in Brina iz 7. b