Učenci 6. razreda smo se v četrtek, 1. 6. 2023, odpravili v Šentrupert. Tam smo si ogledali različne vrste kozolcev, npr. toplar, dvojni nizki kozolec, enojni kozolec, kozolec na kozla ali psa, enojni kozolec s plaščem in kozolec na rigelj. Po ogledu smo dobili učni list in ga rešili. Ko smo rešili liste, smo pojedli malico. Razdelili smo se po skupinah in se igrali igre kot v starih časih. Imeli smo 5 različnih iger (risanje, popisovanje stvari iz starih časov, metanje klinčkov, skakanje v slamo, metanje žakeljčkov). Najbolj priljubljeno je bilo metanje žakeljčkov in skakanje v slamo. Po igrah smo se poslovili od vodičev in se opravili proti Šentjerneju.

Tehniški dan je bil zanimiv. Bilo nam je všeč, da smo videli veliko novih vrst kozolcev.

Tisa Bašelj, Manca Franko in Maks Franko, 6. B