V soboto, 20. 11. 2021, je potekalo 23. državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Našo šolo sta zastopali Ema Selak iz 8. a in Enja Hočevar iz 9. c.

Zaradi epidemije covid-19 je državno tekmovanje potekalo preko spletne aplikacije in video nadzora. Učenci zato, žal, niso izkusili povezanosti in druženja med tekmovalci iz vseh šol Slovenije kot v času pred epidemijo, ko so se srečali na eni izmed šol gostiteljic tekmovanja.

Tekmovanja se je udeležilo 308 učencev iz 160 osnovnih šol. Srebrno priznanje je prejelo 105, zlato pa le 10 učencev. Vse to govori o težavnosti tekmovanja in visokem nivoju znanja, ki so ga morali pokazati tekmovalci.

Čestitke Emi Selak, ki se je odlično odrezala, saj je osvojila srebrno priznanje!

Mentorica:  Zdenka Cvelbar