Letošnje tekmovanje iz znanja zgodovine je potekalo na temo Rimski vsakdan na slovenskih tleh. Šolskega tekmovanja, ki je bilo 7. 12. 2022, se je udeležilo 22 učencev iz 8. in 9. razreda. Bronasta priznanja je osvojilo 14 učencev, in sicer Nina Cvelbar, Julija Rangus in Iva Beguš iz 8. a, Andraž Mlakar iz 8. b, Žan Cigoj iz 8. c, Meta Štemberger in Bor Jerele iz 9. a, Neža Martinčič, Žiga Zupančič in Petra Vidovič iz 9. b ter Zoja Špilar, Peter Martinčič, Lan Cvelbar in Tilen Furar iz 9. c razreda.

Andraž Mlakar, Nina Cvelbar, Zoja Špilar, Peter Martinčič, Neža Martinčič in Bor Jerele so se uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 10. 3. 2022. Tekmovalci so se na državnem tekmovanju odlično odrezali, saj so Zoja Špilar, Peter Martinčič in Neža Martinčič osvojili ZLATO PRIZNANJE, Andraž Mlakar pa SREBRNO PRIZNANJE.

Čestitke vsem tekmovalcem!

                                                                                                       Mentorica Alja Godec Lekše