V torek, 18. 4., in v sredo, 19. 4. 2023, smo tretješolci izvedli naravoslovni dan – zaključno ekskurzijo v Ljubljano. V zgodnjih jutranjih urah smo se z avtobusom odpeljali proti našemu glavnemu mestu. Avtobus nas je najprej pripeljal do ljubljanskega živalskega vrta, kjer smo takoj pohiteli na ogled hranjenja morskih levov. Kakšne norčije so zganjali! Nato smo imeli voden ogled po živalskem vrtu, kjer so nas pozdravljale različne živali, ki so se razkazovale in nastopale kot še nikoli. Najbolj zanimivi in vznemirljivi trenutki so bili, ko smo imeli možnost prijeti in božati čisto pravega pitona in se prepustiti žgečkanju paličnjaka, se približati visoki žirafi in mogočnemu slonu in se skozi varovano steklo spogledovati z levom, gepardom, leopardom … Najbolj pa so nas nasmejale skoraj podivjane in vreščeče opice. Seveda je bil najzanimivejši del v živalskem vrtu igranje na najrazličnejših igralih: toboganih, trampolinih, žogah in plezalih. Zanimiva doživetja v živalskem vrtu smo zaključili z osvežitvijo s sladoledom in se hitro vkrcali na avtobus, ki nas je popeljal v center Ljubljane. Kot pravi turisti smo se v strnjeni dolgi kači sprehodili mimo Drame, Trga republike, od koder smo opazovali parlament, nadaljevali pot skozi park  Zvezda, se za trenutek zasidrali pri sidru, malo posedeli na klopcah in opazovali mestni vrvež ter občudovali Ljubljanski grad. Na Prešernovem trgu smo se poklonili našemu pesniku, prehodili vse tri mostičke in se vkrcali na ladjico, ki nas je popeljala po reki Ljubljanici, od koder smo opazovali nabrežje mesta ter prepevali. Ker se je ura odhoda hitro bližala, smo na ljubljanski tržnici kupovali različne spominke, se vkrcali na avtobus ter se polni prelepih vtisov odpeljali proti Šentjerneju, kjer so nas na šolski avtobusni postaji pričakali naši starši. Preden smo se poslovili, smo si zaklicali vesel hura in si pomahali v slovo.

Bilo je preprosto lepo tudi zato, ker sta nam služila lepo vreme in dobra volja.

vid_lj2 vid_lj3

 Učenke in učenci tretjega razreda