V sredo, 8. 5. 2024, smo se na povabilo Zveze prijateljev mladine Slovenije trije učenci naše šole udeležili zaključne prireditve natečaja Evropa v šoli v Celju. Vabljeni smo bili, ker smo se s svojimi likovnim ali literarnim delom uvrstili na državni nivo natečaja. Dobro se z dobrim vrača. Izlet je organiziralo Društvo prijateljev mladine Mojca iz Novega mesta. V sklopu prireditve smo si ogledali tudi predstavo Mali princ v izvedbi Društva za boljši svet in obiskali Pokrajinski muzej Celje. Vsi povabljeni smo se udeležili tudi dogodka ob 20. obletnici pridružitve Slovenije Evropski uniji in predstavitve projekta Evropska vas, ki so jo s stojnicami popestrili celjski učenci in dijaki. Kljub deževnemu vremenu smo se imeli zelo lepo.

Manca Florjančič iz 2. e, Maj Bartol Pavšelj iz 4. b, Alja Šinkovec iz 5. c in koordinatorica natečaja Irena Zagorc