Drugošolci smo v sredo, 31. 5., in v petek, 2. 6., obiskali slovensko obalo. Ko smo prispeli v Izolo, nas je tam že čakala vodička oz. vodič, ki sta nas spremljala ves dan. Najprej smo se s turistično ladjico odpeljali do Pirana. Med poslušanjem zanimivih zgodb vodičke oz. vodiča, smo se sprehodili po ozkih mestnih ulicah in si ogledali znamenitosti na Tartinijevem trgu. V sredo je sledil ogled Akvarija Piran, v petek pa ogled multimedijskega muzeja Mediadom Pyrhani, kjer smo izvedeli veliko zanimivega o zgodovini mesta in pridobivanju soli. Z ladjico smo se nato vrnili v Izolo. Tu smo se sprehodili skozi prijetno senco ozelenelih parkov, si ogledali mesto, nekaj časa pa nam je ostalo tudi za nakup drobnih spominkov. Pozno popoldne smo se veseli in polni novih vtisov vrnili domov.

Učiteljice 2. razreda